Ako prebieha súťaž o najsilnejšieho muža sveta?

Anonim

Nie je ľahké vybrať najsilnejšieho človeka. Všetci žiadatelia musia splniť rôzne úlohy za rovnakých podmienok. Iba v tomto prípade je možné porovnávať jedného hrdinu s druhým. Každý rok sa niekde koncom decembra alebo začiatkom januára konajú medzinárodné súťaže, ktoré sa nazývajú „Najsilnejší muž na svete“. Súťaže sa zúčastňuje 30 najsilnejších ľudí planéty z rôznych krajín.

najsilnejší muž na svete

Aké sú tieto súťaže?

Najsilnejší muž na svete musí prejsť viac ako jedným testom. Z troch desiatok športovcov sa do finále dostane len desať ľudí. Vyberajú sa nasledovne: uskutoční sa päť kôl, v každom z nich sú určení dvaja víťazi, ktorí automaticky postúpia do finále. Predtým boli tieto súťaže nezaujímavé a surové. V súčasnosti je naopak súťaž veľmi populárna. Organizátori premenili tieto súťaže na zaujímavé avzrušujúce predstavenie. Všetci siláci musia prejsť rôznymi súťažami. Článok popisuje len niektoré z nich.

1. Trakcia vozidiel. Všetci účastníci musia ťahať určitý druh dopravy 30 metrov. Kto splní túto úlohu rýchlejšie, vyhráva. Zvyčajne ťahajú nákladné autá, lietadlá, autobusy, trolejbusy a dokonca aj vlakové autá.
  2. Drep s veľkou záťažou na ramená. Nákladom môže byť auto, tehly alebo dokonca skupina ľudí na plošine. Hmotnosť zvyčajne presahuje 400 kilogramov.
  3. Zaujímavý názov pre ďalšiu súťaž – „Preneste a potiahnite“. Účastníci musia posunúť kotvu s reťazou na určitú vzdialenosť, potom si tie isté veci odnesú späť. Ako správne poznamenali organizátori súťaže, účastníci nosia náklad jedným smerom a ťahajú ho druhým smerom. Toto sú súťaže!

Zaujímavé fakty

Súťaže „Najsilnejší muž na svete“sa konajú od roku 1977, Spojené štáty americké sú považované za ich vlasť. Najväčší počet medailí, a to 21 (z toho 8 zlatých) patrí Amerike, nasleduje Island, potom Poľsko. V roku 2008 bola otvorená Sieň slávy venovaná viacnásobným víťazom týchto hier, najčestnejšie miesto, samozrejme, získal Mariusz Pudzianowski.

fotografia najsilnejšieho muža na svete

Mariusz Pudzianowski je skutočný hrdina

Tento muž si právom zaslúži titul - "Najsilnejší muž na svete." Poliak Mariusz Pudzianowski je najznámejším víťazom týchto súťaží. Pohár získal až päťkrát, dvakrát obsadil čestné druhé miesto a ešte raztretí. Mariusz Pudzianowski je nepochybne najsilnejší muž na svete. Na fotografii je poľský športovec pred súťažou v chôdzi s kačacou chôdzou.

Zudrunas Savickas je držiteľom svetového rekordu

Žudrunas Savickas sa narodil v Litve. Je trojnásobným víťazom súťaže World's Strongest Man a trikrát sa v týchto hrách umiestnil na druhom mieste. Žudrunas sa osemkrát zúčastnil súťaže Arnold Strongman Classic, ktorú organizoval samotný Schwarzenegger. V týchto súťažiach ešte nikdy neprehral. Za všetky svoje úspechy sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov.

Záver

Najsilnejší muž na svete je teda každoročne určovaný na medzinárodných súťažiach. Napríklad aktuálny majster sveta je už dvojnásobným víťazom - Američan Brian Shaw.